fbpx

Tags : Виница

Полицијата разби група во Виница што незаконски продавала несоодветни тестови

Вчера по добиени сознанија дека лица од Виница, вршеле незаконска продажба на несоодветни  брзи тестови за детекција на вирусот „ковид-19“, полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Виница извршија оперативни проверки, при што е дојдено до сознанија дека лицата В.П.(35) и М.А. (46) двајцата од Виница, заедно со правно лице од Виница нуделе и продавале […]

Крапџиите на „Шампион 2005“ втори на крапскиот натпревар во Виница

Трајче Аљоков, Коста Поп Иванов и Бобан Јовановски, членови на ЗСР „Шампион 2005“ од Струмица, го освоија екипно второто место на Крапскиот куп натпревар што се одржа викендов на езерото Трсино, кај Виница со вкупен улов од 74 килограми. Натпреварот во органираше Здружението „Крап“ од Виница, а во конкуренција на десет тим крап екипи струмичките […]