fbpx

Tags : вработен

Кривична пријава за вработен во „Национални шуми“ за сторени три

Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Т.М.(58) од село Дрвош, општина Босилово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“, „фалсификување службена исправа“ и  „проневера во службата“, соопштија денеска од полицијата. На 03.03.2024 на место викано „Боровите“, атар на село Колешино, струмичко, полициски службеници од […]

Приведен вработен во Државен пазарен испекторат заради примање поткуп

СВР Струмица соопшти дека на 21.11.2023 во 12 часот полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш- Отсек за економски криминал го лишиле од слобода К.Ѓ. (33) од село Подареш, радовишко, вработен во Државен пазарен инспекторат, Одделение за инспекциски надзор Струмица со градовите Гевгелија, Валандово и Радовиш, заради сомнение за сторено продолжено кривично дело „примање […]