fbpx

Tags : загина мигрант

Кај Дојран во сообраќајка загина мигрант од Сирија, друг потешко

МВР соопшти дека синоќа околу 20 часот во близина на Дојран, патничко моторно возило „крајслер“, излетало во провалија, откако претходно не застанало на дадена наредба за запирање од страна на полициски службеници на раскрсница Смоквица и на влез во Валандово, туку продолжило со движење зголемувајќи ја брзината. При извршениот увид е констатирано дека во возилото […]