fbpx

Tags : жител на двориште

Жител на Двориште загинал во сообраќајка

Вчера во 21:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на место викано „Костов мост“, товарно моторно возило „застава 8310“ со беровски регистарски ознаки, управувано од А.М.(54) од сeло Двориште, беровско, излетало од патот. На местото на настанот починал А.М. Извршен бил увид од екипа на  Полициската станица Берово. Извор: МВР-билтен