fbpx

Tags : жителка

Внук одбранил од силување жителка на Струмица

На 14.11.2020 во 01:40 часот на подрачје на Ново Село од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода А.К.(28) од село Борисово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело силување казниво по чл.186,став 5 од Кривичниот законик, соопштија попладнево од СВР Струмица. На 13.11.2020 околу 23:30 часот 67 годишна жителка на Струмица […]