fbpx

Tags : златен сет

„Златниот“ сет трагичен за одбојкарите на Струмица Никоб

Одобјакрите на Струмица Никоб вечерва не успееја да изборат пласман во второто коло на Лигата на шампионите на ЦЕВ, откако во Скопје во салата на СПЦ „Јане Сандански“, ја анулираа првичната предност на холандскиот шампион, Динамо Апелдорн од 3:0 во сетови победувајќи со 3:1. Но, златниот сет, кој требаше да го одлучи патникот за второто […]