fbpx

Tags : Звездана Ангеловска

„Ристо Шишков“ по втор пат за Звездана Ангеловска

Актерката Звездана Ангеловска по втор пат се закити со наградата за најдобро актерско остварување на 29. Фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“, кој синоќа заврши во Струмица. Таа прв пат ја доби наградата во 2003 година, а на годинашното фестивалско издание по втор пат е наградена за улогата на Таа во претставата „Само глас“ од […]