fbpx

Тренчовски продолжува со со 17-кратниот кувајтски шампион Ал Араби

 Тренчовски продолжува со со 17-кратниот кувајтски шампион Ал Араби

Поранешниот стратег на Академија Пандев и еден од нашите најдобри спортски тренери, Југослав Тренчовски го продолжи договорот со 17-кратниот кувајтски шампион Ал Араби.

Неговата успешна работа и остварени резултати ги натерало челниците на клубот да го наградат Тренчовски на продолжување на соработката на уште 2 години

Ова за Тренчовски е прв интернационален предизвик, досега со успех работеше во Академија Пандев долги години. Под негово водство струмичани го освоија и Купот на Македонија, а играа и за првпат во својата историја и во фудбалска Европа.

Share via
Copy link