fbpx

[Видео] Македонската химна ечи во Букурешт

 [Видео] Македонската химна ечи во Букурешт

Македонската химна „Денес над Македонија“ ечеше во романскиот главен град Букурешт, а македонските навивачи уште пред да почне шампионатот сакаат да стават до знаење кој ќе биде главен на трбините.

Нашата фудбалери утре дебитираат на Европската сцена против Австрија со почеток во 18.00 часот.

Share via
Copy link