fbpx

Видео:Овации за Заев на Конгресот на СИРИЗА во Атина

 Видео:Овации за Заев на Конгресот на СИРИЗА во Атина

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев, денеска на Конгресот на СИРИЗА во Атина беше поздравен со овации од присутните, откако од говорницата го најави лидерот на грчката партија, Алексис Ципрас.

Share via
Copy link