fbpx

Владата донесе одлука да ги награди фудбалерите со по десет илјади евра

 Владата донесе одлука да ги награди фудбалерите со по десет илјади евра

Вечерва на седница на Владата донесовме одлука од буџетските резерви да ги наградиме сите членови на македонската фудбалска репрезентација со по 10.000 евра, за историскиот успех – пласман на Европско првенство, објави премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил.

Share via
Copy link