fbpx

Захов останува во Шкендија до 2023 година

 Захов останува во Шкендија до 2023 година

Костадин Захов останува во Шкендија до 2023 година, откако денеска потпиша нов договор со екипата од Тетово .

Захов е еден од најдобрите голмани во македонската Прва лига и Шкендија направи одличен потег со потпишувањето на нов договор.

„Среќен сум што ќе останам во клубот каде што ги поминав најдобрите денови и остварив големи успеси. Шкендија ми даде многу и се надевам дека на овој начин успеав до некаде да и возвратам“, кажа Захов за официјалната страна на клубот.

Во редовите на Шкендија Захов дојде во 2016 година и од тогаш одигра 176 натпревари.

Share via
Copy link