fbpx

Марко Мартинага е најново засилување за Академија Пандев

 Марко Мартинага е најново засилување за Академија Пандев

Марко Мартинага е најново засилување за Академија Пандев.

Младиот 22-годишен хрватски интернационалец е нов член на Академија Пандев и ја продолжува соработката со тренерот Васоски и во новиот клуб.

Мартинага игра на позицијата лев бек и досега во кариерата има настапувано за екипите на Вардар, Славен Белупо, Вараждин, Декани, Копривница.

Share via
Copy link