fbpx

Tags : Акамдемија Пандев

Марко Мартинага е најново засилување за Академија Пандев

Марко Мартинага е најново засилување за Академија Пандев. Младиот 22-годишен хрватски интернационалец е нов член на Академија Пандев и ја продолжува соработката со тренерот Васоски и во новиот клуб. Мартинага игра на позицијата лев бек и досега во кариерата има настапувано за екипите на Вардар, Славен Белупо, Вараждин, Декани, Копривница.