fbpx

14-годишно момче изгубило контрола врз моторот и паднало, повреден и сопатникот

 14-годишно момче изгубило контрола врз моторот и паднало, повреден и сопатникот

Во Струмица на ул.„Широк Дол“ 14-годишник кој управувал моторцикл „Априлија“ со струмички регистарски ознаки изгубил контрола и паднал. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот, а со телесни повреди се здобил сопатникот.

Двајцата биле пренесени во Општата болница Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Share via
Copy link