fbpx

80 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Струмица

 80 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Струмица

На 11.09.2022 во периодот од 15.00 до 21.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената.

Притоа, биле констатирани 80 прекршувања на брзината, од кои 28 на подрачјето на Струмица, 24 на подрачјето на Радовиш, 19 на подрачјето на Гевгелија и девет на подрачјето на Валандово. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Share via
Copy link