fbpx

Академија Пандев поразена од Вардар на домашен терен

 Академија Пандев поразена од Вардар на домашен терен

Екипата на ФК Вардар денеска на стадионот Благој Истатов славеше во Струмица против Академија Пандев со 1-0 во дискутабилен и нервозен натпревар, во кој главниот судија Смоквоски покажа два црвени картони, за Алчевски и за Поп Златанов.

Натпреварот беше решен со удар од белата точка, а стрелец на голот беше Дејан Блажески во 77-та минута кога Цветановски беше срушен од Димов и главниот судија Смоквоски покажа на белата точка.

На овој натпревар на трибините беше и нашиот фудбалски ас, Горан Пандев, кој не беше израдуван од домашните фудбалери со победа.

Со овој пораз, Академија Пандев е на делба на последното место заедно со Беласица.

Share via
Copy link