fbpx

Академија Пандев против Шкупи, Беласица против Македонија Ѓорче Петров во 1/4 финале од Купот на Македонија

 Академија Пандев против Шкупи, Беласица против Македонија Ѓорче Петров во 1/4 финале од Купот на Македонија

Денеска во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за 1/4 финалето од Купот на Македонија.

Пандевци за противник го добија тимот на Шкупи, додека Беласица ќе игра против Македонија Ѓорче Петров за влез во полуфиналето на Купот.

Другите двојки се: Струга Трим Љум – Ренова и Силекс – Шкендија.

Еден натпревар решава за полуфиналистите, а мечевите од 1/4 фианлето се закажани за 25 ноември.

Share via
Copy link