fbpx

Двајца повредени по излетување на автомобил кај Ново Село

 Двајца повредени по излетување на автомобил кај Ново Село

Утрово во 04:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Ново Село, на делницата помеѓу крстосницата за село Зубово и Ново Село, И.С.(22) од село Ново Село, управувајќи патничко возило „пежо“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека сопатникот И.Н.(19) од Ново Село се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица. 

Share via
Copy link