fbpx

Tags : повредени

Во сообраќајки во валандовско и Радовиш тројца повредени

На 25.05.2024 во 08.45 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во атар на село Чалакли, валандовско, трактор „ИМТ 533“ со полуприколка, управуван од А.П.(48) од село Балинци, валандовско, излетал надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Гевгелија. Бил извршен увид од увидна екипа од […]

Двајца возачи повредени во сообраќајка на Валандовско брдо

Синоќа 25 минути по полноќ во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат Валандово – Струмица, на местото „Валандовско брдо“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од К.Т.(31) од Гевгелија и патничко возило „пежо“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(30) од Струмица, соопштија денеска од […]

Двајца малолетници повредени откако излетале со четирицикл надвор од коловозот

На 21.02.2024 во 19:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ѓорги Упчев“ и ул.„Мара Минанова“, четирицикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Струмица, излетал надвор од коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од Струмица, а со телесни повреди се здобил возачот констатирани […]

Тројца повредени во сообраќајка на патот Струмица-Просениково

Синоќа во 21:58 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека околу 21:40 часот на локалниот пат Струмица – село Просениково се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Т.(32) од село Доброшинци, струмичко и патничко возило „мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од С.Т.(39) од село Градско Балдовци, струмичко. Во несреќата […]

Шест лица повредени во сообраќајна несреќа во Струмица во која

СВР Струмица денеска соопшти дека синоќа во 03:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Р. (25) од Струмица, патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Ш. (29) од село Гечерлија, струмичко и […]

Поврдени тројца мигранти, откако Босанец со „ауди“ искршил наплатна рампа

На 12.09.2023 во село Негорци, гевгелиско, полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Југ го лишиле од слобода С.М.(23) од Босна и Херцеговина, со привремен престој во Скопје, соопштија денеска од СВР Струмица. Околу 19:45 часот на автопатот Скопје – Гевгелија, тој не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници и со патничко возило […]

Три лица повредени во сообраќајка кај Марвинци

Вчера во 10:40 часот во ОВР Валандово било пријавено дека на регионалниот пат кај село Марвинци, валандовско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички моторни возила „пасат“, едното со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(43) од Куманово, а другото со српски национални ознаки, управувано од В.А.(52) од Република Србија, информираа денеска од МВР. Во несреќата […]

Девет лица повредени во сообраќајка кај Валандово

Вчера во 04.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат во близина на село Раброво, валандовско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од И.К.(61) од Струмица, патничко возило „цитроен“, управувано од Г.А.(35) од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки и трактор „ИМТ“ со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од […]

Седум мигранти повредени по излетување на возилото со кое се

На 17.07.2023 vо 15.10 часoт на регионалниот пат Нов Дојран – Валандово, на местоto „Фурска чешма“, пред крстосницата за село Дедели, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и граничен премин Стар Дојран забележале патничко возило „форд мондео“ во кое се превезувале мигранти, соопштија денеска од СВР Струмица. Откако ги забележал полициските службеници возачот се обидел да избега, […]

Во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш повредени полицаец и тројца Бугари

На 14.07.2023 околу 17.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода октавија“ сопственост на МВР и патничко возило „хонда“ со бугарски национални ознаки, управувано од С.Р.С.(36) од Република Бугарија, соопштија денеска од МВР. Во незгодата со телесни повреди се здобиле еден […]