fbpx

Во Струмица еден нов случај на Ковид-19

 Во Струмица еден нов случај на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.147 тестирања, а регистрирани се 6 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје – 3• Тетово – 2 и Струмица – 1.

Не се регистрирани починати лица.

Регистрирани се 4 оздравени пациенти од:• Скопје, Тетово, Делчево и Крушево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 870.380 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.669, бројката на оздравени пациенти е 149.950, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 235

Share via
Copy link