fbpx

Денес нема нови случаи од Ковид-19

 Денес нема нови случаи од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.239 тестирања, а регистрирани се 9 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје и Кичево – по 3• Битола, Штип и Дебар – по 1.

Регистрирани се 3 починати лица од:

Две починати лица од Скопје (86г) и (70г) и едно починато лице од Тетово (65г).

Регистрирани се 13 оздравени пациенти од:• Куманово – 4• Скопје – 3• Виница – 2• Прилеп, Тетово, Штип и Кичево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 867.233 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.663, бројката на оздравени пациенти е 149.946, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 233

Share via
Copy link