fbpx

Две лица се повредени во сообраќајка кај Баница

Во сообраќајна несреќа која се случи околу 11:00 часот кај селото Баница две лица се повредени и се пренесени на лекување во стрмичката болница, информираше портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

Во сообраќајната несреќа учествувале автомобил и запрежно возило.

Регионалниот патен правец Струмица-Баница- Вељуса моментно е затворен за сообраќај, а полицијата врши увид на местото на несреќата.

Полицијата ќе соопшти повеќе детаљи по завршувањето на увидот.

Share via
Copy link