fbpx

Tags : сообраќајка

Во сообраќајка во Струмица потешко повреден старец од Добрејци кој

Вчера во 07:50 часот во СВР Струмица, било пријавено дека на крстосницата од бул.,,Ленинова”, ул.,,Браќа Миладинови” и ул.,,Цветан Димов“ во Струмица патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки управувано од З.К.(59) од Струмица удрило во инвалидска количка управувана од П.К.(86) од село Добрејци, струмичко. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил П.К. констатирани […]

Во сообраќајка потешко повредена жена што управувале електричен тротинет

Вчера во 14:20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од Булевар „Балканска“ и ул. “Крушевска република“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу електричен тротинет управуван од А.Ѓ.(47) и патничко возило „фиат пунто“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.Р.(72), двајцата од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ѓ., […]

Полициски билтен: кражба, сообраќајка во Дојран,физички напади

На 29.04.2024 во 18.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Ѓ.Д.(25) од Струмица. Тој  се сомничи дека истиот ден извршил кражба во магацин во село Дабиле, струмичко, при што одзел повеќе предмети. Во службен разговор во полициска станица тој го признал делото и кај него биле пронајдени украдените предмети, […]

Двајца возачи повредени во сообраќајка на Валандовско брдо

Синоќа 25 минути по полноќ во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат Валандово – Струмица, на местото „Валандовско брдо“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од К.Т.(31) од Гевгелија и патничко возило „пежо“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(30) од Струмица, соопштија денеска од […]

Малолетник потешко повреден во сообраќајка во Струмица

Вчера во 20.00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на раскрсницата од улиците „Маршал Тито“ и „Ристоман Попчевски“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ќ.У.(24) од Струмица и мопед „априлиа“ со германски национални ознаки, управувано од малолетно лице од Струмица. Во несреќата со […]

Тројца повредени во сообраќајна несреќа во Струмица

Попладнево во 16:30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Климент Охридски“ и „Братство Единство“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Б.(77) од Струмица и товарно возило „фиат“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Л.(45) од Струмица, соопштија од СВР […]

Полициски билтен:четворица потешко повредени во сообраќајка кај Радовиш, пронајдена марихуана,нарушен

На 08.03.2024 во 13.10 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на локалниот пат од с.Тополница кон Радовиш, кај место викано „Баглар Баши“ патничко моторно возило „ауди“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Б.И.(27) од с.Тополница-радовишко, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Т.И.(45) од с.Тополница, а со телесни […]

Потешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Струмица

Вчера во 19:45 часот во СВР Струмица е пријавено дека на крстосницата од улиците „Климент Охридски“ и „Братство- Единство“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.М.(20) од село Сачево, струмичко, и мотоцикал управуван од М.Д.(18) од село Седларци, струмичко. Во несреќата со тешки телесни повреди […]

Двајца повредени во сообраќајка на патот село Костурино-Валандово

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случи вечерва околу 19:20 часот на патот село Костурино-Валандово. Според информацијата од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во незгодата учествувале два автомобили-„фолксфаген“ и „пежо“, а возачите од двата автомобили биле пренесени на лекување во струмичката болница. Заради незгодата сообраќајот на овој патен правец беше во […]

Кај Дојран во сообраќајка загина мигрант од Сирија, друг потешко

МВР соопшти дека синоќа околу 20 часот во близина на Дојран, патничко моторно возило „крајслер“, излетало во провалија, откако претходно не застанало на дадена наредба за запирање од страна на полициски службеници на раскрсница Смоквица и на влез во Валандово, туку продолжило со движење зголемувајќи ја брзината. При извршениот увид е констатирано дека во возилото […]