fbpx

Tags : сообраќајка

Во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш повредени полицаец и тројца Бугари

На 14.07.2023 околу 17.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода октавија“ сопственост на МВР и патничко возило „хонда“ со бугарски национални ознаки, управувано од С.Р.С.(36) од Република Бугарија, соопштија денеска од МВР. Во незгодата со телесни повреди се здобиле еден […]

Во сообраќајка во Радовиш повреден мотоциклист и сопатничка

Вчера во 18:30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на крстосницата од улиците „8 Септември“ и „Илинденска“ во Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел мерива“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Р.А.(38) од Радовиш и мотоцикл со радовишки регистарски ознаки, управуван од Ј.Ч.(49) од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. […]

Потешко повреден богданчанец во сообраќајка меѓу трактор и „пасат“

На 28.06.2023 година во 21.05 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија – Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пасат“, управувано од Х.Н. (22) од Богданци и трактор „имт“, управуван од С.К. (27) од Богданци, двете со гевгелиски регистарски ознаки, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата возачот Х.Н. се здобил […]

Едно лице загина во сообраќајка на излезот од Дабиле

Едно лице на 47 годишна возраст загина во сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 21:30 часот на излезот од село Дабиле, пред крстосницата за Робово. Според информациите од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во несреќата учествувале автомобили „фиат браво“ и „мерцедес“, а починатиот е возач на „мерцедесот“. Од полицијата повеќе детали за несреќата […]

Сообраќајка на патот Струмица-ГП Ново Село, нема загинати и повредени

Заради сообраќајна незгода од 18:30 часот во прекин е сообраќајот во двата правци на патот Струмица-Граничен премин Ново Село, информираа од АМСМ. Според информациите од полицијата, во 18:20 часот било пријавено дека на овој патен правец, пред влезот во Ново Село од правец на Струмица, се случила сообраќајна незгода, во која учествувале две патнички возила. […]

МВР со детали за сообраќајката кај Владевци

На 13.05.2023 околу 18:30 часот на магистралниот пат A4 Струмица-Радовиш кај село Владевци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет спарк“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Т.(18) од село Сушево, струмичко и мотоцикл „кавасаки“ со кочански регистарски ознаки, управуван од С.К.(58) од Кочани. На местото на несреќата починала сопатничката на мотоциклот Р.К.(44) од […]

Две лица на дваесетгодишна возраст тешко повредени во сообраќајка

Синоќа во 23:45 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица-Ново Село, помеѓу селата Босилово и Турново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „бмв 320“ со струмички регистарски ознаки управувано од В.В.(20) од село Муртино, струмичко и патничко моторно возило „ауди а4“ со струмички регистарски ознаки управувано од П.Т.(18) […]

Мотоциклист потешко повреден во сообраќајка во Струмица

Вчера во 14:15 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Ленинова“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од В.П.(36) од село Пиперево, струмичко и патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Ч.(48) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата, со тешки телесни повреди […]

Струмичанец потешко повреден во сообраќајка кај Костурино

Синоќа во 19:40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Валандово-Струмица, во близина на село Костурино, патничко моторно возило “пежо 508“, со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Р.(56) од Струмица, излетало надвор од коловозот, информираа од МВР. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Бил извршен увид од […]

МВР со детали за вчерашната сообраќајка кај Владевци во која

На 27.03.2023 година во 14:50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат А4 Радовиш-Струмица, на делница од с.Владевци до с.Радичево, струмичко, Н.Р.(28) од с.Злеово, радовишко, управувајќи патничко возило „бмв” со струмички регистерски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците […]