fbpx

Југослав Тренчовски не е повеќе тренер на Ал Араби

 Југослав Тренчовски не е повеќе тренер на Ал Араби

Југослав Тренчовски, поранешниот прв тренер на македонскиот вицешампион Академија Пандев, не е повеќе на кормилото на тимот Ал Араби, по само неколку месеци откако седна на чело на кувајскиот клуб.

Тренчовски по своите активности во Струмица, се реши за интернационален предизвик и во Кувајт прво беше технички директор во Ал Араби и тренер на вториот тим. Летово доби унапредување и го презеде првио тим, но по само нешто повеќе од два месеци се реши да се повлече. 

Транчовски од редовите на Акедемија Пандев си замина пред две сезони, а со „пандевци“ испиша историја и го освои Купот на Македонија за сезоната 2018/19 и неколку месеци подоцна заигра во евро-куповите.

Share via
Copy link