fbpx

Кај двајца жители на Просениково полицијата пронајде марихуана

 Кај двајца жители на Просениково полицијата пронајде марихуана

СВР Струмица денеска соопшти дека вчера полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода И.Г.(41) и Т.Г.(41) од село Просениково, струмичко. При претрес на нивниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Фото: архива

Share via
Copy link