fbpx

Tags : полиција

Полицијата во координација со ЈО презема мерки за расчистување на

-Денеска во 09:30 часот во СВР Струмица е добиена пријава од Општа болница Струмица. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во кусото соопштение на СВР Струмица. Инаку, дваесетина граѓани од Турското маало претпладне околу 09:00 часот украле мртовец од Инфективното одделение на болницата. Морбидната вест ја потврди директорот […]

Полицијата констатира кривични и прекршочни дела во пет угостителски објекти

Секторот за внатрешни работи-Струмица во соработка со Државниот пазарен инспекторат, во рамките на своите надлежности во претстојниот период ќе продолжи со превземање интензивни мерки и активности во угостителските објекти на подрачјето, насочени во делот на: присуство на малолетници во угостителски објекти после 24,00 часот,  непостапување  според здравствените прописи за време на епидемија, точење алкохолни пијалоци […]