fbpx

Tags : марихуана

Кај жител на Добрејци пронајдена марихуана и засадени стебла канабис

На 14.05.2024 во 16.30 часот во село Добрејци, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.К.(45) од село Добрејци, соопштија денеска од полицијата. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, повеќе засадени стебла од растението канабис и една дигитална вага со остатоци од марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител […]

Полициски билтен:пронајдена марихуана, оштетени стакла од штаб на политичка партија,

На 30.04.2024 во 16.10 часот во село Стојаково, општина Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода В.К.(30) од село Стојаково. При претрес на неговиот дом извршен со судска наредба била пронајдена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. На […]

Полициски билтен:пронајдена марихуана кај четири лица во струмичко

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко. При преглед на патничко возило „бмв“ во кое биле затекнати двете лица била пронајдена марихуана, а марихуана била пронајдена и при преглед на Д.К.. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица и за настанот […]

На „Цареви кули“ кај двајца жители на Василево пронајдена марихуана

Вчера во 19:30 часот на местото „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед над нив, кај А.С. била пронајдена марихуана. Во службен разговор во Полициската станица Струмица А.С. признал дека во домот поседува и друга количина, која потоа доброволно ја предал на полициските службеници. За […]

Полициски билтен:украден ранец во Банско, пронајдена марихуана, физички напад во

На 16.04.2024 во 02.02 часот во Полициската станица Струмица, Н.Б.(35) од село Банско, струмичко, пријавила дека во село Банско, две лица со употреба на сила ѝ одзеле ранец. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 15.04.2024 во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица ги лишиле од слобода К.Ѓ.(20) од село Мокрино, струмичко и А.Т.Г.(26) од село Колешино, струмичко. […]

При претрес во дом во Радовишко кај две лица пронајдена

На 06.04.2024 во 22.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода Н.С.(29) од село Воиславци, радовишко и Ј.А.(22) и Ѓ.О.(21) од Радовиш. При претрес во домот во Радовиш во кој престојувале лицата, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана.По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена […]

Полициски билтен: агресивно однесување, марихуана кај малолетничка,физички напад во Јосифово

На 31.03.2024 во 11.40 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода А.И.(27) од Радовиш затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава. […]

Полициски билтен: гореле тополи во радовишко, пронајдена марихуана во Богданци

На 22.03.2024 во Полициската станица Радовиш, А.А. од село Подареш, радовишко, пријавил дека на место викано „Буков дол” во атар на село Подареш настанал пожар во кој биле опожарени канадски тополи. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш. На 22.03.2024 […]

Полициски билтен:пронајдена марихуана кај двајца скопјани и еден струмичанец

На 16.03.2024 година во 17.30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Р.А.(30) и Р.А.(22) и двајцата од Скопје, затоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници, кои извршувале службени задачи. При преглед на Р.А.(22) била пронајдена и марихуана. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за […]

Полициски билтен:пронајдена марихуана и пушки кај жител на Сушица, физичка

На 06.03.2024 во 16.30 часот во село Сушица, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Л.Д.(26) од село Сушица. При претреси на две локации во селата Сушица и Турново, кои ги користел Л.Д., извршени со судски наредби, биле пронајдени и одземени марихуана, ловечка пушка, воздушна пушка и повеќе патрони за ловечка […]