fbpx

Ловец од Гевгелиско се повредил со огнено оружје

Вчера во 09:00 часот во Полициска станица Гевгелија, било пријавено дека во Општата болница Гевгелија бил донесен Р.И.(67) од село Кованец, кој, според пријавеното, на лов се повредил со огнено оружје. Потоа, во 11:00 часот во село Кованец од З.И.(40) од истоименото село е одземено огнено оружје марка „Бајкал“ модел ТОЗ-63.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Share via
Copy link