fbpx

Tags : Ловец

Ловец од Гевгелиско се повредил со огнено оружје

Вчера во 09:00 часот во Полициска станица Гевгелија, било пријавено дека во Општата болница Гевгелија бил донесен Р.И.(67) од село Кованец, кој, според пријавеното, на лов се повредил со огнено оружје. Потоа, во 11:00 часот во село Кованец од З.И.(40) од истоименото село е одземено огнено оружје марка „Бајкал“ модел ТОЗ-63. Се преземаат мерки за […]