fbpx

Tags : повреден

Ловец од Гевгелиско се повредил со огнено оружје

Вчера во 09:00 часот во Полициска станица Гевгелија, било пријавено дека во Општата болница Гевгелија бил донесен Р.И.(67) од село Кованец, кој, според пријавеното, на лов се повредил со огнено оружје. Потоа, во 11:00 часот во село Кованец од З.И.(40) од истоименото село е одземено огнено оружје марка „Бајкал“ модел ТОЗ-63. Се преземаат мерки за […]

Полициски билтен: Потешко повреден велосипедист од непознато возило, физички напад

Вчера во 05:30 часот на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, засега непознато возило удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Т.А. кои му биле констатирани од доктор во Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа […]