fbpx

Марјан Ристовски Швајц ново име во тимот на Брера Струмица

 Марјан Ристовски Швајц ново име во тимот на Брера Струмица

Марјан Ристовски од следната натпреварувачка сезона ќе го облече дресот на Брера Струмица.

Управата на струмичани и овој 27 годишен фудбалер се договорија да биде дел од нивниот тим и со стартот на подготовките за новата сезона, да се стави на располагање на стручниот штаб предводен од Бојан Круљ.

Марјан Ристовски потекнува од Гевгелија, а во својата кариера има настапувано за повеќе македонски клубови. Тој во Струмица доаѓа од Вардар каде во последната сезона одигра 29 натпревари постигнувајки три гола и запишувајки седум асистенции.Претходно Ристовски има настапувано за Силекс, Работнички, Борец, Тиквеш и Кожуф.

Share via
Copy link