fbpx

Мите Цикарски и Бојан Најденов нови играчи на Академија Пандев

 Мите Цикарски и Бојан Најденов нови играчи на Академија Пандев

Мите Цикарски и Бојан Најденов се двете нови засилувања за Академија Пандев за претстојната сезона.

29-годишниот лев бек Цикарски во Академија Пандев доаѓа како слободен фудбалер, откако последниот ангажман го имаше во бугарски Ботев Пловдив.

30-годишниот Најденов доаѓа како искусно име во средниот ред. Тој минатата полусезона ја помина во Црна Гора како фудбалер на ФК Искра.

Share via
Copy link