fbpx

МВР: Пронајдени малолетничките од струмичко што беа пријавени дека се изгубиле на екскурзија во Скопје

 МВР: Пронајдени малолетничките од струмичко што беа пријавени дека се изгубиле на екскурзија во Скопје

 Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека на 08.05.2023 околу 23.50 часот на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје се пронајдени девојчињата од струмичко за кои вчера околу 16 часот во СВР Скопје од нивната професорка беше пријавено дека се изгубиле на територија на Центар, соопштија денеска од Министерството.

Веднаш по добиената пријава од страна на полициските службеници преземени се соодветни мерки и малолетничките се пронајдени. 

Share via
Copy link