fbpx

Од денеска вратите на општина Радовиш повторно се отворени

 Од денеска вратите на општина Радовиш повторно се отворени

Од денеска вратите на општина Радовиш повторно се отворени, откако во петокот зградата беше затворена заради позитивен тест на Ковид-19 на еден вработен.

– За време на викендот е извршена дезинфекција на сите простории. И утре по завршувањето на работното време повторно ќе се дезинфекцира. Покрај едниот вработен, кој е позитивен на коронавирусот, имаме уште десет вработени во самоизолација. Општината работи нормално и се надевам дека така ќе остане, изјави градоначалникот на Радовиш, Герасим Конзулов.

Во Радовиш заклучно со вчера се регистрирани 19 активни случаи на инфицирани со коронавирусот.

Share via
Copy link