fbpx

Ограбена жена во село Борисово

 Ограбена жена во село Борисово

На 22.02.2022 во 21.40 часот во Полициското одделение Ново Село, В.Ј.(64) од село Борисово, струмичко,  пријавила дека во дворот од нејзината куќа две лица физички ја нападнале и ѝ одзеле пари, информираа денеска од СВР Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link