fbpx

Пандев најдобар играч на Џенова за изминатата сезона

 Пандев најдобар играч на Џенова за изминатата сезона

Читателите на eден од најпопуларните италијански сајтови за фудбал pianetagenoa1893.net, го изгласаа Горан Пандев за најдобар играч на клубот за изминатата сезона.

Благодарение на неговите голови, асистенции и одлични игри, екипата на Џенова опстана во Серија А и ќе биде дел од елитата и следната сезона.

Горан Пандев освои вкупно 5047 гласови, пред Антонио Санабриа со 3254 и Ласе Шоне кој заврши трет со 2783.

Share via
Copy link