fbpx

Tags : Џенова

Пандев најдобар играч на Џенова за изминатата сезона

Читателите на eден од најпопуларните италијански сајтови за фудбал pianetagenoa1893.net, го изгласаа Горан Пандев за најдобар играч на клубот за изминатата сезона. Благодарение на неговите голови, асистенции и одлични игри, екипата на Џенова опстана во Серија А и ќе биде дел од елитата и следната сезона. Горан Пандев освои вкупно 5047 гласови, пред Антонио Санабриа […]

Пандев со Џенова и наредната сезона останува во Серија А

Со победата против Верона на домашен терен од 3:0, Џенова и капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев, изборија опстанок во италијaнската Серија A и во наредната сезона. Директниот конкурент за преселба во втората лига на Џенова-Лече доживеа пораз на домашен терен од 3:4 од Парма со тоа беше решени сите дилеми околу тоа каде и […]

Пандев: Десет гола во Серија А и опстанок на Џенова

Победата во директниот дуел против Лече, на Џенова на Горан Пандев му овозможи да зависи сама од себе во последните четири кола на Серикја А. Македонскиот репрезентативец игра во голема форма ина прагот е да го израмни или подобри својот рекорд по бројот на постигнати голови во една сезона во Серија А.  „Ништо не е готово, има […]

(Видео):Нова магија на Горан Пандев

Македонскиот фудбалер Горан Пандев постигна нов погодок во дресот на Џенова која се бори за опстанок во Серија А. Тимот на домашен терен дојде до предност во дуелот со СПАЛ во 24. минута, а стрелец беше најдобриот македонски фудбалер. „ Гранде Пандев“ доби топка од Фалке, па одлично ја исконтролира и со десна нога по земја го совлада противничкиот […]