fbpx

Пандев со Џенова и наредната сезона останува во Серија А

 Пандев со Џенова и наредната сезона останува во Серија А

Со победата против Верона на домашен терен од 3:0, Џенова и капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев, изборија опстанок во италијaнската Серија A и во наредната сезона.

Директниот конкурент за преселба во втората лига на Џенова-Лече доживеа пораз на домашен терен од 3:4 од Парма со тоа беше решени сите дилеми околу тоа каде и во која серија ќе игра „Гранде Пандев“.

Засега е извесно дека Пандев останува уште една сезона во Џенова, но досега желбата на нашиот капитен да ги брани боите на „црвено-сините“ се уште не е официјализирана.

Share via
Copy link