fbpx

Tags : Пандев

Брера Струмица потпиша со бразилскиот интернационалец, Леонардо Антонио

Екипата на Брера Струмица продолжува да се засилува во летниот период, со цел да формира квалитетен тим со кој би го нападнала врвот од македонската елита. Последен од низата потписи е тој со бразилскиот интернационалец, Леонардо Антонио. Станува збор за 26-годишен фудбалер од средниот ред со повеќе од солидно искуство. Тој во последните четири сезони […]

Мојсовски им додели благодарници на Пандев и Ангеловски

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски денес им додели благодарници на капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев и селекторот, Игор Ангеловски. -Денеска во Агенција за млади и спорт / Agency of youth and sport имав чест да ми бидат гости две легенди!Капитенот на фудбалската репрезентација Горан Пандев и селекторот Игор Ангеловски! […]

Тренчовски до Пандев:Благодариме за се што ни овозможи да видиме

Југослав Тренчовски, алфата и омегата на ФК „Академија Пандев“, пред простувањето на големиот Горан Пандев од репрезентативниот дрес и одигрувањето на последниот натпревар со голема порака до македонскиот капитен. -Гранде Гоки, иако знаевме деке ќе дојде тој момент кога ќе кажеш доста е веќе, сепак многу ни е тешко, морници не лазат по тело.Знам дека […]

Маркоски и Трапановски нови засилувања на Академија Пандев

ФК Академија Пандев денеска на официјалната фејсбук страница објави дека Кире Маркоски и Кристијан Трапановски се нови засилувања за прволигашката битка. Двајцата крилни напаѓачи доаѓаат како големи засилувања и за прв пат позираа во домашниот и гостинскиот дрес за новата сезона. Кире Маркоски е сениорски репрезентативец на Македонија и доаѓа од екипата на Карвина (Чешка). […]

Пандев со Џенова и наредната сезона останува во Серија А

Со победата против Верона на домашен терен од 3:0, Џенова и капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев, изборија опстанок во италијaнската Серија A и во наредната сезона. Директниот конкурент за преселба во втората лига на Џенова-Лече доживеа пораз на домашен терен од 3:4 од Парма со тоа беше решени сите дилеми околу тоа каде и […]

Академија Пандев се засилува со младиот Димоски од Вардар

Како што пренесува спортскиот портал Спорт Медија, Бојан Димоски, 18-годишниот фудбалер ќе биде нов член на Академија Пандев. Станува збор за играч кој може да игра на неколку позиции, а негова главна е дефанзивниот дел од средниот ред, односно како последен играч за врска, но може да игра и како бек. Димоски од младинските категории […]

Пандев: Десет гола во Серија А и опстанок на Џенова

Победата во директниот дуел против Лече, на Џенова на Горан Пандев му овозможи да зависи сама од себе во последните четири кола на Серикја А. Македонскиот репрезентативец игра во голема форма ина прагот е да го израмни или подобри својот рекорд по бројот на постигнати голови во една сезона во Серија А.  „Ништо не е готово, има […]

Академија Пандев ремизираше со Силекс

Академија Пандев во втората пријателска средба што се одигра денес на комплексот „Горан Пандев“ ремизираше со Силекс и тоа со резултат 1:1. Во интересен и квалитетен натпревар за оваа фаза од подготовките, двете екипи имаа имаа свои моменти и периоди од играта. Први поведоа екипата од Кратово со голот на Дејан Тантуровски во 18.минута и […]

Официјално: Дориев нов играч на Шкендија

Македонскиот репрезентативец Љупчо Дориев е големото засилување на Шкендија за новата сезона. Тој треба да биде од голема помош во новото првенство во Првата лига, но и за настапот во квалификациите од Лигата на Европа.  Дориев потпиша тригодишен договор со тетовскиот клуб, а доаѓа од редовите на Академија Пандев. „Првпат во кариерата правам ваков голем […]

Официјално: Марјан Радески во Академија Пандев

Македонскиот фудбалски репрезентативец Марјан Радески и официјално е нов играч на Академија Пандев, која се пофали со своето најголемо засилување за следната сезона. 25-годишниот Радески денеска го потпиша својот договор со струмичкиот состав каде пристигнува како слободен играч откако претходно ја раскина соработката со Шкендија. Еден од најдобрите напаѓачи во нашата лига кој подеднакво добро […]