fbpx

(Видео):Нова магија на Горан Пандев

Македонскиот фудбалер Горан Пандев постигна нов погодок во дресот на Џенова која се бори за опстанок во Серија А.

Тимот на домашен терен дојде до предност во дуелот со СПАЛ во 24. минута, а стрелец беше најдобриот македонски фудбалер. „

Гранде Пандев“ доби топка од Фалке, па одлично ја исконтролира и со десна нога по земја го совлада противничкиот голман.

Share via
Copy link