fbpx

Пандев преку фотографија покажа што мисли за новиот дрес

Дресот на фудбалската репрезентација на С.Македонија кој вчера беше презентиран од страна на ФФМ, а со кој ќе настапуваат репрезентативците на Европското првенство, предизвика жестоки критики во јавноста.

Свое мислење за дресот даде и капитенот и најдобар стрелец во историјата на репрезентацијата, Горан Пандев кој на својот Инстаграм профил објави фотографии преку кои алудираше дека бојата на дресот мора да биде црвена.

Share via
Copy link