fbpx

Еден починат од Ковид-19 во Струмица, нема нови и оздравени

 Еден починат од Ковид-19 во Струмица, нема нови и оздравени

Во последните 24 часа се направени 3.777 тестирања, а регистрирани се 33 нови случаи на КОВИД-19 во:

• Скопје – 13• Куманово – 4• Тетово, Охрид и Кичево – по 3• Прилеп и Радовиш – по 2• Битола, Штип и Дебар – по 1.

Пријавени се вкупно 11 починати лица:

5 лица од Скопје (64г,77г,77г,77г,92г) и по едно лице од Виница (79г), Куманово (80г), Неготино (74г), Струмица (69г) и Тетово (76г).

Регистрирани се 92 оздравени пациент од:

• Охрид – 41• Скопје – 15• Струга – 13• Куманово – 6• Битола – 5• Гостивар – 3• Кочани – 2• Тетово, Кичево, Неготино, Свети Николе, Радовиш, Виница, Кратово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 792.077 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.246, бројката на оздравени пациенти е 147.473, на починати е 5.398, а бројот на активни случаи изнесува 2.375

Share via
Copy link