fbpx

„Пандевци“ се качуваат повисоко на табелата

 „Пандевци“ се качуваат повисоко на табелата

Со погодок од пенал на Кире Марковски во финишот на натпреварот, Академија Пандев ја забележа втората првенствена победа совладувајќи ја екипата на Силекс на домашен терен, во рамки на 7-то коло на ПМФЛ.

Со оваа победа „Пандевци“ полека, но сигурно се искачуваат повисоко на табелата.

Share via
Copy link