fbpx

По десет часови приведен осомничен кој прободел соселанец во Вељуса, се затворил во куќата

 По десет часови приведен осомничен кој прободел соселанец во Вељуса, се затворил во куќата

Откако денеска околу 08:15 часот во Полициската станица во Струмица било пријавено дека во село Вељуса Н.К. бил нападнат со остар предмет од страна на Д.Г. од истото село, по десетчасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18:00 часот е приведен осомничениот Д.Г..

Имено, тој се затворил во својата куќа и дури откако полицијата употребила димни бомби тој е уапсен и е спроведен во Полициската станица во Струмица.

Настанот и приведувањето на осомничениот го потврди портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, која за утре најави повеќе детали за овој немил настан.

.

Share via
Copy link