fbpx

Полициски билтен: Два физички напади во Сарај

 Полициски билтен: Два физички напади во Сарај

Вчера во 00:30 часот во Полициска станица Струмица, Т.М. од село Сарај пријавил дека на 24.02.2021 година околу 19.30 часот во дворното место на неговата куќа бил физички нападнат од К.Ѓ. И.Н. и Ф.Н..

Истиот ден, во 09:30 часот во Полициска станица Струмица, С.Ѓ. (57) од село Сарај пријавил дека на 24.02.2021 година околу 19.30 часот во село Сарај неговиот син бил физички нападнат од Т.М.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случаите.

Share via
Copy link