fbpx

Tags : физички напади

Полициски билтен:пронајдена марихуана, оштетени стакла од штаб на политичка партија,

На 30.04.2024 во 16.10 часот во село Стојаково, општина Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода В.К.(30) од село Стојаково. При претрес на неговиот дом извршен со судска наредба била пронајдена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. На […]

Полициски билтен: кражба, сообраќајка во Дојран,физички напади

На 29.04.2024 во 18.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Ѓ.Д.(25) од Струмица. Тој  се сомничи дека истиот ден извршил кражба во магацин во село Дабиле, струмичко, при што одзел повеќе предмети. Во службен разговор во полициска станица тој го признал делото и кај него биле пронајдени украдените предмети, […]

Полициски билтен:физички напади во Радовиш и Калково, валандовско

На 24.04.2024 во 23.40 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле О.С.(29) од село Покрајчево, радовишко. Тој околу 22.30 часот во село Покрајчево учествувал во физичка пресметка со К.С.(60) од село Покрајчево, со што го нарушиле јавниот ред и мир.  Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 24.04.2024 во 21.15 часот […]

Полициски билтен:физички напади и пресметки, пожар во куќа во Радовиш

На 06.04.2024 во 12.20 часот во Полициското одделение Ново село, В.П.(75) од село Зубово, струмичко, пријавил дека околу 10.30 часот во село Зубово бил физички нападнат од Ј.„Н“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 06.04.2023 во 16.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека пред угостителски објект во Струмица бил нарушен јавниот […]

Полициски билтен:78 прекршувања н а дозволената брзина, физички напади во

На 24.03.2024 во времето до 14.00 до 20.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена засилена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа биле констатирани 78 прекршувања на брзината, од кои по 24 на подрачјата на Струмица и Радовиш, 16 на подрачје на […]

Полициски билтен:физички напади во Радовиш, агресивно однесување во Струмица

На 23.03.2024, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле А.А.(34) од Радовиш затоа што околу околу 18.30 часот пред угостителски објект во Радовиш физички го нападнал С.Ј.(41) од Радовиш. Лицето било задржано во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. На 24.03.2024 во 02.50 часот, полициски службеници […]

Полициски билтен:пронајдена дрога кај малолетник во Гевгелија, физички напади во

На 16.03.2024 во 01.05 часот во Гевгелија, полициски службеници го лишиле од слобода Б.Т.(18) од Гевгелија и во присуство на родител во полициска станица извршиле службен разговор со малолетник од Гевгелија. При преглед на патничко возило „мини купер“ со гевгелиски регистарски ознаки, во кое биле двајцата, кај малолетникот биле пронајдени и одземени марихуана и предмети […]

Полициски билтен:пронајдена дрога во Струмица, физички напади во Радовиш

Денеска (03.03.2024) во 00:30 часот во Струмица, полициски службенници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода В.Т.(28) од Струмица. Тој претходно бил забележан како на локација во Струмица остава пакување со кокаин, кое било пронајдено од полициски службеници. Во службениот разговор во Полициската станица Струмица тој го признал делото. За настанот бил […]

Полициски билтен: Пријавени два физички напади во Радовиш

На 14.02.2024 во 15:00 часот во Полициската станица Радовиш, У.С.(29) од село Бучим, радовишко, пријавил дека околу 14:00 часот во село Бучим бил физички нападнат од Г.Ј. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 14.02.2024 во 23:30 часот во Полициската станица Радовиш, Д.М.(56) од село Тополница, радовишко, пријавил дека околу 22.30 часот во село Тополница бил физички нападнат од О.С. од истото […]

Полициски билтен: физички напади во селата Аликоч и Коџалија, радовишко

На 31.01.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Радовиш, Е.Ј.(25) од село Аликоч, радовишко, пријавил дека околу 10.30 часот во атар на селото бил физички нападнат од Р.Ј., О.Ј. и З.Ј.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 31.01.2024 во 17.25 часот во село Коџалија, радовишко, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле С.Б.(49) од село Коџалија […]