fbpx

Tags : физички напади

Полициски билтен:три физички напади во Струмичко

На 14.06.2022 во 09.40 часот во Полициската станица Струмица, 52-годишна жена од струмичко село пријавила дека околу 09.00 часот во нејзиниот двор била физички нападната од Ј.М. од истото село. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.   На 14.06.2022 во 19.20 часот во Полициската станица Струмица, Џ.В.(27) од Струмица пријавил дека на […]

Полициски билтен: пронајдена марихуана, физички напади,кражба на огревно дрво

На 27.03.2022 во 14.05 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода И.С.(40) од Струмица. При претрес на моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, сопственост на И.С., била пронајдена марихуана. Додека, при претрес на неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени пари во различни валути. По целосно расчистување на […]

Полициски билтен: Два физички напади во Струмица

Вчера во 10:30 часот во Полициската станица Струмица, Н.Р.(62) од Струмица пријавил дека околу 10.00 часот на улица „Неретва“ во Струмица бил физички нападнат од Н.Р.. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 08.02.2022 во 13.00 часот во Полициската станица Струмица, Ф.У.(27) од Струмица пријавила дека околу 11.00 часот на улица „Сава Ковачевиќ“ […]

Полициски билтен: одземени ловечки пушки, физички напади во Богданци и

На 30.01.2022 во периодот од 04.00 до 08.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица, полициски службеници во координација со вработени во Јавно претпријатие „Национални шуми“ и Шумска полиција спровеле акциска контрола за санкционирање на кривични дела и прекршоци од Законот за оружје, Законот за ловство, Кривичниот законик и други. Контролата била спроведена […]

Полициски билтен: Физички напади во Василево, Ново Село и Ораовица

Вчера во 13:40 часот во Полициската станица Струмица, Т.Т. (66) од село Василево, струмичко, пријавила дека околу 10.00 часот во село Василево била физички нападната од А.Т. од истото село. Истиот ден, пак, и А.Т.(27) пријавил дека бил физички нападнат од Т.Т. од село Василево. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. […]

Полициски билтен:Физички напади во Гевгелија и Радовиш

На 30.12.2021 во 14.45 часот во Полициската станица Гевгелија, Љ.Д.(36) од Гевгелија пријавила дека на 29.12.2021 околу 17.40 часот во двор на училиште во Гевгелија нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од други малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 30.12.2021 во Полициска станица Радовиш, М.Ј.(23) од село Ораовица, радовишко, пријавил дека околу […]

Полициски билтен: физички напади врз полицаец во Струмица и пред

На 28.11.2021 во 01.00 часот во Струмица од полициски службеници од СВР Струмица е лишен од слобода Ј.В.(25) од Струмица затоа што на 27.11.2021 околу 22.00 часот во близина на бензинска пумпа во Струмица физички напднал полициски службеник. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. На 27.11.2021 во 10,40 часот во СВР […]

Полициски билтен: физички напади во Чалакли и во обложувалница во

На 14.11.2021 година во 09:10 часот во Полициска станица Валандово, Ш.И.(52) од село Чалакли, валандовско, пријавил дека околу 09:00 часот во село Чалакли бил физички нападнат од Р.М.(36) од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 14.11.2021 година во 18:20 часот во Полициска станица Струмица, А.Б.(23) од село Русиново, беровско, пријавила […]

Полициски билтен: оддалечување од домот, пожар, физички напади во Дојран,

На 01.11.2021 година во 18.00 часот во Полициска станица Гевгелија, Р.С.(65) од Богданци пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко П.С.(83) од Богданци. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. На 01.11.2021 година во 01.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на С.С.(28) во село Мрзенци, гевгелиско, […]

Полициски билтен: Физички напади во Струмица и Радовиш

На 27.10.2021 во 21.50 часот во Полициската станица Струмица, Ѓ.З.(45) од Струмица пријавил дека околу 21.20 часот на улица „Браќа Минков“ во Струмица бил физички нападнат од С.И.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 27.10.2021 околу 22.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Р.Г.(64) од село Ињево, радовишко, […]