fbpx

Tags : физички напади

Полициски билтен: Пријавени два физички напади во Радовиш

На 14.02.2024 во 15:00 часот во Полициската станица Радовиш, У.С.(29) од село Бучим, радовишко, пријавил дека околу 14:00 часот во село Бучим бил физички нападнат од Г.Ј. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 14.02.2024 во 23:30 часот во Полициската станица Радовиш, Д.М.(56) од село Тополница, радовишко, пријавил дека околу 22.30 часот во село Тополница бил физички нападнат од О.С. од истото […]

Полициски билтен: физички напади во селата Аликоч и Коџалија, радовишко

На 31.01.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Радовиш, Е.Ј.(25) од село Аликоч, радовишко, пријавил дека околу 10.30 часот во атар на селото бил физички нападнат од Р.Ј., О.Ј. и З.Ј.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 31.01.2024 во 17.25 часот во село Коџалија, радовишко, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле С.Б.(49) од село Коџалија […]

Полициски билтен:два физички напади во Струмица

На 12.01.2024 година  во Полициската станица Струмица Б.К. (35) од село Седларцци, струмичко, пријавил дека околу 15:35 часот пред спортска обложувалница во Струмица бил физички нападнад од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 12.02.2024 година во 20:20 часот во Полициската станица Струмица Ф.К. (68) од Струмица пријавил дека на улица „Васил […]

Полициски билтен:казни за брзо возење, физички напади во Гевгелија

На 01.01.2023 година на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена засилена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 75 прекршувања на брзината од кои 29 на подрачје на Струмица, 16 на подрачје на Гевгелија и по 15 на подрачјата на Радовиш и […]

Два физички напади во Струмица и Пиперево

На 12.12.2023 година во 09.10 часот во Полициската станица Струмица И.Т.(45) од село Баница, струмичко, пријави дека на 11.12.2023 година околу 17.00 часот на плоштад во Струмица бил физички нападнат од М.Т. и Д.Т. од село Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 12.12.2023 година во 17.35 часот во Полициската станица Струмица К.Р. (65) од село Пиперево, […]

Полициски билтен:физички напади во радовишко Аликоч и Струмица

На 07.11.2023 година во Полициската станица Радовиш Ќ.И. (68) од село Аликоч, радовишко, пријави дека во 08.30 часот во дворно место во село Аликоч бил физички нападнат од Б.А. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 07.11.2023 година во во 13.30 часот во Полициската станица Струмица З.А. (30) од Струмица, пријави […]

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Радовиш, ограбен жител

 На 31.07.2023 во 03.40 часот во Полициската станица Валандово, Т.В.(31) од село Василево, струмичко, пријавил дека во Валандово, две лица со закана со остар предмет му одзеле пари и мобилен телефон. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 30.07.2023 во 14.20 часот во Полициската станица Струмица, А.К.(31) од Струмица пријавил дека околу 14.15 часот во Струмица бил физички […]

Полициски билтен:физички напади во Богданци и Дојран, струмичанец спречувал полицаец

На 29.07.2023 во 09.35 часот В.Т.(69) од Богданци пријавил дека околу 03.30 часот во Богданци бил физички нападнат од П.Г. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 29.07.2023 во 02.30 часот во Струмица од полициски службеници бил лишен од слобода З.Х.(38) од Струмица поради спречување на полициски службеник во вршење на службени дејствија. По […]

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Радовиш

На 15.06.2023 во 14:20 часот во Полициската станица Радовиш, З.Т.(41) од село Дукатино, струмичко, пријавил дека околу 12.20 часот во Радовиш бил физички нападнат од Р.Р.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 16.06.2023 во 03.30 часот во Полициската станица Струмица, М.Т.(32) од Струмица пријавила дека околу 01.00 часот во Струмица била физички нападната […]

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Радовиш

На 22.05.2022 во 01.50 часот во Полициската станица Струмица, М.С.(60) од  с.Градашорци, општина Василево, пријавила дека на 21.05.2023 околу 21.00 часот била физички нападната од Е.Н..Се работи на расчистување на случајот. На 22.05.2022 во 15.00 часот во Полициската станица Струмица, С.И.(35) од с.Василево пријавил дека околу 14.00 часот во спортска обложувалница во с.Василево бил физички […]