fbpx

Tags : физички напади

Полициски билтен:физички напади во Градско Балдовци, Владевци и Висока Маала

На 10.04.2023 во 14.30 часот во Полициската станица Струмица, Џ.Ф.(52) од Струмица пријавил дека околу 12.30 часот во село Градско Балдовци бил физички нападнат од едно лице. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 10.04.2023 во 20.20 часот во Полициската станица Струмица, Т.К.(65) од село Владевци, струмичко, пријавил дека на 09.04.2023 околу 15.00 часот во село Владевци […]

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Баница

На 24.01.2023 во 12.00 часот во Полициската станица Струмица, Ѓ.С.(39) од село Баница, струмичко, пријавил дека околу 09.40 часот на влез во село Баница тој и едно малолетно лице биле физички нападнати од М.Т., Ф.Т. и С.Т.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 24.01.2023 во 18.15 часот во Полициската станица Струмица, Т.П.(38) од Струмица пријавил […]

Полициски билтен:физички напади во Радовиш, Струмица и Ново Село

На 19.01.2023 година во 10.25 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 10.00 часот на улица „Калаузлиска“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Л.Ц. (37) и Г.А. (51), и двете од Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 19.01.2023 година во 23.40 часот во Полициската […]

Полициски билтен: пријавени физички напади во струмичката болница, Смоларе и

На 03.01.2023 во 13.50 часот во Полициската станица Струмица, М.М.(37) од Струмица пријавила дека околу 06.30 часот на работното место во Општа болница Струмица била физички нападната од С.Л.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 03.01.2023 во 03.20 часот во Полициското одделение Ново Село било пријавено дека во угостителски објект во село Смолари, општина Ново Село, З.М.(42) и Т.М. биле физички нападнати […]

Полициски билтен: физички напади во Василево и Струмица

На 02.01.2023 во 21.50 часот во Полициската станица Струмица, Џ.А.(34) од село Василево, струмичко, пријавила дека околу 18.30 часот во село Василево била физички нападната од С.И., Н.И. и Ѓ.И.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 02.01.2023 во 22.30 часот во Полициската станица Струмица, Н.Т.(52) од село Босилово, струмичко, пријавил дека околу 21.10 часот […]

Полициски билтен: физички напади во Радовиш и Старо Балдовци

На 29.12.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, Н.Г.(55) од Радовиш пријавила дека околу 21.00 часот во Радовиш била физички нападната од И.Д. од Радовиш. Истиот ден во 23.30 часот О.Д. (32) од Радовиш пријавила дека во Радовиш била нападната од Н.Г.(55) и В.Г., двајцата од Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случаите. На 29.12.2022 во 20.55 часот […]

Полициски билтен:физички напади, одземени марихуана и таблети

На 28.12.2022 во 21.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода Б.Д.(30) и Џ.Д.(34), двајцата од Радовиш, затоа што кај нив биле пронајдени и одземение марихуана и таблети. По целосно документирање на случајот, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава. На 28.12.2022 во 21.05 часот во Полициската […]

Полициски билтен: физички напади во Радовиш и Струмица

На 14.12.2022 во 22.55 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го  привеле А.Б.(32) од Радовиш затоа што околу 21.20 часот на улица „Мирче Ацев“ во Радовиш физички го нападнал Е.А.(31) од Радовиш. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 14.12.2022 во 12.30 часот […]

Полициски билтен: физички напади во Радовишко и Струмичко

На 11.12.2022 во 22.15 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен Ѓ.З.(44) од село Бучим, радовишко, затоа што околу 22.00 часот во село Тополница, радовишко, тој и неговиот малолетен син физички го нападнале Ј.Д.(44) од село Бучим. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На […]

Полициски билтен:три физички напади во Струмичко

На 14.06.2022 во 09.40 часот во Полициската станица Струмица, 52-годишна жена од струмичко село пријавила дека околу 09.00 часот во нејзиниот двор била физички нападната од Ј.М. од истото село. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.   На 14.06.2022 во 19.20 часот во Полициската станица Струмица, Џ.В.(27) од Струмица пријавил дека на […]