fbpx

Tags : физички напади

Полициски билтен: физички напади во Чалакли и во обложувалница во

На 14.11.2021 година во 09:10 часот во Полициска станица Валандово, Ш.И.(52) од село Чалакли, валандовско, пријавил дека околу 09:00 часот во село Чалакли бил физички нападнат од Р.М.(36) од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 14.11.2021 година во 18:20 часот во Полициска станица Струмица, А.Б.(23) од село Русиново, беровско, пријавила […]

Полициски билтен: оддалечување од домот, пожар, физички напади во Дојран,

На 01.11.2021 година во 18.00 часот во Полициска станица Гевгелија, Р.С.(65) од Богданци пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко П.С.(83) од Богданци. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. На 01.11.2021 година во 01.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на С.С.(28) во село Мрзенци, гевгелиско, […]

Полициски билтен: Физички напади во Струмица и Радовиш

На 27.10.2021 во 21.50 часот во Полициската станица Струмица, Ѓ.З.(45) од Струмица пријавил дека околу 21.20 часот на улица „Браќа Минков“ во Струмица бил физички нападнат од С.И.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 27.10.2021 околу 22.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Р.Г.(64) од село Ињево, радовишко, […]

Полициски билтен:Исчезната малолетничка, физички напади во Василево и Банско

На 24.10.2021 во 20:30 часот во Полициската станица Струмица, T.Р.(34) од село Сарај, струмичко, пријавил дека од домот се оддалечила нејзината малолетна ќерка. Секторот за внатрешни работи Струмица презема мерки за пронаоѓање на лицето. На 24.10.2021 во 21:40 часот во Полициската станица Струмица, А.И.(41) од село Банско, струмичко, пријавил дека околу 21.00 часот во неговото […]

Полициски билтен:физички напади во валандовско и Иловица

На 13.10.2021 година во 22.15 часот во Полициската станица Валандово, М.Т.(18) од село Калково, валандовско, пријавил дека околу 21.30 часот во село Башибос, валандовско, бил физички нападнат од Х.А. од село Чалакли. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 13.10.2021 година во 18.30 часот во Полициската станица Струмица, А.А.(73) од село Иловица, струмичко, пријавил […]

Полициски билтен: Физички напади во Богданци и Босилово

На 08.10.2021 во 18.15 часот А.Ц.(60) од Богданци пријавил дека во Богданци бил физички нападнат од Т.П.(34). Се работи на расчистување на случајот. На 08.10.2021 во 13.25 часот М.Д.(52) од село Босилово пријавил дека во сeло Босилово, по претходна расправија околу сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице кое управувало автобус. Се работи на расчистување […]

Полициски билтен: повреден сопатник од Ново Село во сообраќајка, физички

На 12.09.2021 во 04.30 часот на локален пат Ново Село-с.Барбарево, на место викано „Репетиторот„ патничко моторно возило „опел астра„ со струмички регистарски ознаки управувано од Т.Е.(23) од Ново Село, во кое сопатник бил А.Ш.(25) од Ново Село излетало од патот, соопштија од МВР. Во незгодата со тешки телсени повреди се здобил сопатникот А.Ш. кои му […]

Полициски билтен: пожар во радовишко, физички напади во Струмица

На 12.08.2021 година во 13:55 часот во ОВР Радовиш било пријавено дека во простор помеѓу село Дамјан и село Ињево, радовишко, настанал пожар во кој била зафатена сува трева и нискостеблеста вегетација. Од страна на екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. На 12.08.2021 година околу 22:20 часот во […]

Полициски билтен: Пронајдена мртва старица во Дојран, физички напади во

На 14.07.2021 во 18.00 часот во СВР Струмица, С.С.(51) од Гевгелија пријавила дека во семејна куќа во село Сретеново, дојранско, била пронајдена почината нејзината мајка К.Р.(83). Лекар од Итна медицинска помош Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гевгелија. По наредба од Јавен обвинител […]

Регистрирани два физички напади во Струмица во период од еден

Денеска во 09:00 часот во СВР Струмица, Н.А.(38) од Струмица пријавил дека околу 04.00 часот пред казино во Струмица бил физички нападнат од Т.Н.. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок. Вчера во 03:00 часот во СВР Струмица, Ј.Г.(48) од Струмица пријавил дека околу 02.30 часот во хотел во Струмица бил […]